Conferința de Drept „Transilvania”, ediția I, 2019

Facultatea de Drept din cadrul Universității Transilvania din Brașov, Societatea Civilă de Avocați „Piperea și Asociații”, Societatea Civilă de Avocați „Savu și Asociații” și SOROCAPP (Societatea Română de Cercetare pentru Afaceri Publice și Private) organizează, în perioada 22 - 23 martie 2019 la Brașov, Conferința de Drept „Transilvania”, ediția I, cu tema: „Arhitectura și formarea progresivă a noului Cod Comercial al României”.
Conferința se bucură de parteneriatul Facultății de Drept in cadrul Universității „Babeș-Bolyai”, a Facultății de Drept din cadrul Universității din Craiova și al Facultății de Economie și Drept din cadrul UMFST Tîrgu-Mureș, alături de cel oferit de către Baroul Brașov, Institutul Național pentru Pregătirea și Perfecționarea Avocaților - Centrul Teritorial Brașov, Baroul Mureș, Baroul Harghita, Camera de Comerț și Industrie a județului Brașov, Editura C.H. BECK și Centrul de Cercetări Aplicative în Drept și Afaceri (CECADA) din cadrul UMFST Tîrgu-Mureș.

Pentru mai multe detalii, accesați site-ul conferinței: https://transilvania2019.jus.ro/