Sesiunea de comunicări științifice ale studenților - martie 2020

Facultatea de Drept a Universității Transilvania din Brașov organizează, în data de 24 MARTIE 2020 (începând cu ora 11:30), în sala TII3, Sesiunea de comunicări științifice ale studenților, cu cele două secțiuni deja consacrate - Drept public și Drept privat. Sesiunea își propune să contribuie la dezvoltarea competențelor studenților de documentare și cercetare științifică, respectiv la îmbunătățirea aptitudinilor de scriere academică, fiind totodată un bun prilej de exersare a retoricii și stilului oratoric. Cele mai bune lucrări vor fi premiate.

Studenții și masteranzii interesați de acest eveniment sunt invitați să trimită studiile lor, realizate în coordonarea unui cadru didactic, până cel mai târziu la data de 22.03.2020, la adresa de e-mail georgeta-bianca.spirchez@unitbv.ro. Redactarea se va face respectând instrucțiunile conținute în Template-ul sesiunii, care este disponibil la adresa web: https://www.unitbv.ro/studenti/evenimente-anuale/2790-sesiunea-cercurilor-stiintifice-studentesti-scss.html