Precizări privind taxa de şcolarizare pentru anul universitar 2019-2020

Informaţii privind cuantumul, termenele de plată, depunerea dovezii de plată, modalităţile de plată ale taxei de şcolarizare

Taxa de şcolarizare pentru anul universitar 2019-2020 este de 3.500 lei pentru studenţii cu taxă de la ciclul de licenţă - Drept cu frecvenţă (Drept ZI) şi Drept cu frecvenţă redusă (Drept FR), precum şi pentru cei de la ciclul de masterat - Drept privat aprofundat (DPA), Legislaţie europeană şi carieră judiciară (LECJ), Sisteme şi instituţii de drept internaţional şi european (SIDIE) şi Ştiinţe penale aprofundate (SPA).

Studenţii din anul I de la aceste programe de studii au de achitat până la data de 01 noiembrie 2019, suma rămasă pentru completarea primei tranşe, adică 750 lei (1.000 lei au fost achitaţi la admitere). A doua tranşă, în cuantum de 1.750 de lei, va fi achitată până la data de 01 aprilie 2020.

Studenţii din anii de studii II, III şi IV de la ciclul de licenţă, precum şi cei din anul II de la ciclul de masterat vor achita taxa anuală de şcolarizare, conform calendarului astfel:
- prima tranşă în cuantum de 1.750 lei până la data de 01 noiembrie 2019;
- iar a doua tranşă în cuantum de 1.750 de lei până la data de 01 aprilie 2020.

MODALITĂŢI DE PLATĂ A TAXEI DE ŞCOLARIZARE sunt:
1. La Casieria Universităţii din Corpul T, programul acesteia este de Luni până Vineri, între orele 08.00-15.00;
2. Prin virament bancar, conform menţiunilor din documentul ce poate fi accesat aici.
3. La orice oficiu poștal, conform menţiunilor din documentul ce poate fi accesat aici.

O dovadă a plăţii acestei taxe, plată făcută prin una dintre modalitățile prevăzute la pct. 2 sau la pct. 3, se va depune, în mod obligatoriu, la Secretariatul Facultăţii de Drept sau va fi transmisă la adresa de e-mail: f-dr@unitbv.ro.