Instrucțiunea pentru mobilitățile permanente după primul semestru

Conform pct. 4) din Hotărârea Consiliului de Administrație a Universității Transilvania din Brașov, cu nr. 77 din 10.01.2024, în condițiile legislației actuale și ale prevederilor Regulamentului privind activitatea profesională a studenților, a fost aprobată Instrucțiunea pentru mobilitățile permanente după primul semestru, potrivit căreia:

• pentru cererile de mobilitate permanentă după primul semestru, de la universități din România, condiția minimală de eligibilitate este validarea a minimum 10 credite în conformitate cu planul de învățământ al programului la care se solicită înmatricularea;

• data limită pentru depunerea cererilor de mobilitate permanentă pentru toți candidații este 05.02.2024.